Neohodnoceno

MAR DE LISBOA 2020 bílé víno

Svěží bílé víno s vůní dozrávajících jablek a tropického ovoce. Silná mineralita připomíná slanou vodu a vzdáleně slaný karamel. Dominující odrůda Arinto dává vínu příjemnou kyselinku. Každodenní víno, které si užijete k jídlu nebo jen tak. Nás navíc také baví lahev s nadsázkou. Vína Chocapalha z lisabonské oblasti definuje svěží vzduch z blízkého Atlantiku, teplé mikroklima chráněné pohořím Montejunto, vápencovitá půda a velká rodinná láska k řemeslu. Dostanete tak příjemná vína, která Vás budou bavit.

Momentálně nedostupné
175 Kč
Kategorie: Portugalská vína
Cukernatost: Suché 1.5g/l
Odrůdy: Arinto, Verdelho
Region: Lisabon
Ročník: 2020
Vinice: Quinta de Chocapalha
Vinař: CHOCAPALHA, rodina Tavares
Alkohol: 12.5%
Objem lahve: 750 ml
Servírování: 8°C – 10°C
Hrozny

Sklizeno ručně, výhradně na vinicích Quinta de Chocapalha v demarkované vinařské oblasti Lisabon. 29 dní fermentace v nerezovém tanku a poté 4 měsíce zrání na kalech. Odrůdy: Arinto (85%), Verdelho (15%).

Rodinné vinařství Quinta de Chocapalha, rodina Tavares 

Vinice rodiny Tavares se nacházejí na sluncem zalitých kopcích severovýchodně od Lisabonu, kde se víno pěstuje od 16. století. Paulo a Alice Tavares da Silva vtiskli vinařství současnou moderní podobu a 45ha hospodářství koupili v 80. letech. Vinice zásadně ovlivnila život jejich dcer, Andrea dnes vinařství řídí a Sandra se stala světově uznávanou enoložkou a také autorkou všech vín Quinta de Chocapalha. Příjezd do vinařství je jak z pohádky, stoletou alejí, po zpevněné venkovské cestě. Nejdříve se dostanete k původním malebným budovám, nad kterými je s citem do kopce vetkané moderní podzemní betonové vinařství. Z dálky vidíte jen velmi dlouhé okno uprostřed vinice, jehož podlouhlý obdélníkový symbol se dostal na etiketu prakticky každé lahve vína. Všudepřítomná je nefalšovaná radost z práce, usměvaví lidé spjatí s půdou a perfektní organizace. To dává pevný základ mezinárodně uznávaným vínům, exportovaným do Evropy a Severní Ameriky.            

Vinařský region Lisabon  

Lisabonská vinařská oblast se nachází podél atlantského pobřeží, které také do jisté míry určuje charakter jejích vín. Pohoří Serra de Montejunto táhnoucí se od severu Lisabonu pak chrání vinice před silným a studeným oceánským větrem a vytváří tak unikátní mikroklima. Oblast proslula komplexními červenými víny s plným tělem (např. odrůdy Touriga Nacional a Tinta Roriz) a svěžími, silně minerálními bílými víny (např. odrůda Arinto). Pěstuje se zde zhruba 30 odrůd vinné révy a moderní vinařství se nebojí experimentovat i s mezinárodními odrůdami.         

 

Rodina Tavares da Silva

 

Moderní, podzemní část vinařství Quinta de ChocapalhaZpět do obchodu