1 hodnocení

CARM DOURO CLÁSSICO 500ml extra panenský olivový olej

Výrazný, prémiový, extra panenský olivový olej, ke každodennímu využití v teplé i studené kuchyni. S příjemnou ovocnou vůní a vyváženou intenzivní chutí. CARM DOURO CLÁSSICO je vstupenkou do rodiny celosvětově uznávaných olivových olejů CARM. Za téměř supermarketovou cenu dostanete olej o několik kategorií výše a s rodokmenem. Rodina Madeira pěstuje v Alto Douro a Trás-os-Montes olivy již od 17. století.        

Momentálně nedostupné
210 Kč
Kategorie: Olivové oleje
Typ: Extra panenský
Aroma: Ovocné
Chuť: Intenzivní
Acidita: < 0.4%
Odrůdy: Cobrançosa, Madural, Negrinha, Verdeal
Region: Alto Douro
Farmář: CARM, rodina Roboredo Madeira
Objem lahve: 500 ml
Olivy, sklizeň a region

Sklizeno výhradně v olivových hájích v Alto Douro. Ručně, na strmých terasovitých kopcích, nebo jemnou mechanickou vybrací v lépe dostupných místech. Sklizeň každoročně probíhá od začátku do půlky listopadu. Olivy jsou okamžitě zpracovány čistě mechanickým způsobem a jsou lisovány na tradičním kamenném lisu za studena.     

 

Rodinná farma a vinařství CARM, Roboredo Madeira

Historie rodiny byla vždy spjata s půdou v okolí údolí řeky Douro a sahá do 17. století. Celso Madeira se výrazně zasloužil o dnešní podobu farmy a vinařství. V jeho tradici pokračuje i syn Felipe, který původně studoval medicínu v Itálii, ale pak se rozhodl pokračovat ve vedení rodinného podniku. Pobyt v Itálii přispěl k výrazným změnám, které zavedl ve výrobě olivového oleje. Ten se následně následně stal jedním z nejoceňovanějších v Portugalsku i zahraničí. Přestože se CARM za poslední desetiletí rozrostl a proslavil ve světě, zůstává pevně v rodinných rukou a svou střední velikostí stále umožňuje perfektní kontrolu nad výjimečnou kvalitou olivových olejů a vín.

PG-ep8-4605-1500x843-1024x575

 

  

 

 

Zpět do obchodu