1 hodnocení

CARM Touriga Nacional 2018 DOC DOURO červené víno

Sametově hladké víno s famózní vůní. Jedno z našich nejoblíbenějších vín nádherně voní po zralých švestkách s květinovými tóny typickými pro odrůdu Touriga Nacional, pýchu Portugalska. Chuťově hladké, s elegantní tříslovinou a velmi dlouhou dochutí. Kvalitou je víno na úrovni vysoce hodnocené CARM Grande Reserva. Toto víno Vás bude hodně bavit a výrazná lahev zalitá voskem také skvěle vypadá na stole. Vhodné k pečenému masu a sýrům, s velkou duší regionu Douro Superior. Robert Parker 92 bodů (skvělé)

Skladem
824 Kč
Kategorie: Červená vína
Cukernatost: Suché 0.6g/l
Odrůdy: Touriga Nacional
Region: Douro Superior
Ročník: 2018
Vinice: CARM
Vinař: CARM, rodina Roboredo Madeira
Archivace: Ano
Alkohol: 14.5%
Objem lahve: 750 ml
Servírování: 15–16°C
CARM touriga nt 01
Ondřejova volba
HROZNY

Sklizeno výhradně na vinicích rodiny Madeira. Zrání ve vybraných francouzských barikových 225l sudech po dobu 12-ti měsíců. 100% Touriga Nacional. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ hroznů z oblasti Douro Superior. 

 

Rodinné vinařství CARM, Roboredo Madeira

Historie rodiny byla vždy spjata s půdou v okolí údolí řeky Douro a sahá do 17. století. Celso Madeira se výrazně zasloužil o dnešní podobu vinařství, když na tu dobu neobvyklým způsobem, buldozerem, terasovitě upravil hornatý terén svých pozemků a zasadil tam vinnou révu. Pomohly mu k tomu jeho zkušenosti civilního inženýra ze staveb po celém světě a položil tak základy inovací a zkoušení nových postupů posledního půlstoletí. V jeho tradici pokračuje i syn Felipe, který původně studoval medicínu v Itálii, ale pak se rozhodl pokračovat ve vedení rodinného podniku. Jeho pobyt v Itálii přispěl k výrazným změnám ve výrobě olivového oleje, který se následně stal jedním z nejoceňovanějším v Portugalsku i zahraničí. Přestože se vinařství CARM za poslední desetiletí rozrostlo a proslavilo ve světě, zůstává pevně v rodinných rukou a svou střední velikostí stále umožňuje perfektní kontrolu nad výjimečnou kvalitou vín.

    

Vinařský region DOURO, nejstarší demarkovaný region na světě a dědictví UNESCO  

Hornatý terén na severovýchodě Portugalska, ostře protkaný řekou Douro dává světu skvělá moderní červená, bílá, růžová vína a je také domovem tradičního portského. Celosvětově je právě tento region nejznámější v zahraničí. V tvrdých podmínkách kopcovitého terénu se střídají vinice a olivové háje. Půda je kamenitá, tvořena žulou a břidlicí. Většina pozemků je obtížně dostupná. V létě jsou v kraji přes den velká vedra, střídaná chladnější nocí. To umožňuje vinné révě se otevřít v nižší teplotě a dát hroznům neopakovatelnou kvalitu. V zimě panuje v oblasti studené počasí a někdy i teploty pod nulou. Díky převážně suchému podnebí se nepoužívá chemie a dostanete tak naprosto přírodní víno a olivový olej. Výjimečné podnebí s vlivem Atlantiku, kamenitá půda, rozmanité místní odrůdy a tvrdá práce dělají z regionu Douro výjimečné místo na zemi s velkým potenciálem.          

 Vinice rodiny Roboredo Madeira, vinařství CARM, Douro Superior, Portugalsko 

Zpět do obchodu