4 hodnocení

CASA DE SANTO AMARO Prestige DOC 500ml extra panenský olivový olej

Intenzivní, ovocný a plný úžasných chutí. Harmonický prémiový extra panenský olivový olej, vrchol nabídky Casa de Santo Amaro a jeden z nejlepších olejů Portugalska. Svěží vůně posekané trávy, rajčat a čerstvých oliv. Velmi vyrovnaná chuť snoubící ušlechtilou hořkost a pikantnost s dlouhým dozvukem. Tento olej má rozmanité tóny chutí a s každým jídlem působí trochu jinak. Tato příjemná překvapení vás budou bavit. Hodí se k dochucení teplých a studených jídel. Prestižní lahev má sametově hebký bílý povrch a bude ozdobou vašeho stolu. Olivy a olej pocházejí z rodinné farmy Casa de Santo Amaro v regionu Trás-os-Montes, známého svými oleji světové kvality, a mají garantovaný původ označením DOC. Suché klima umožňuje pěstovat dle zásad šetrného hospodářství.    

Skladem
525 Kč
Kategorie: Olivové oleje
Typ: Prémiový extra panenský
Aroma: Posekaná tráva, nezralá rajčata, čerstvé olivy
Chuť: Intenzivní, harmonie ušechtilé hořkosti a pikantnosti s dlouhým dozvukem. Tóny nezralých rajčat, koření a olivových listů.
Acidita: 0,1 - 0,2 %
Odrůdy: Cobrançosa, Madural, Verdeal Transmontana
Olivovníky: 25 až 75+ let
Region: Trás-os-Montes
Farmář: Casa de Santo AMARO, rodina Pavâo
Objem lahve: 500 ml
azeite prestige 01
Petrova volba

 

Olivy, sklizeň a region

Sklizeno výhradně v olivových hájích rodiny Pavão jemnou mechanickou vibrací na 160ha. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ oliv z oblasti Trás-os-Montes. Sklizeň každoročně probíhá od konce října do půlky listopadu. Olivy jsou okamžitě zpracovány čistě mechanickým způsobem a lisovány na tradičním kamenném lisu za studena. Roční produkce je 25 tisíc litrů olivového oleje.

Rodinná farma Casa de Santo Amaro, rodina Pavão

Historie rodiny a pěstování oliv v regionu Trás-os-Montes se datuje od roku 1687 a dnes o farmu pečuje již 8. generace rodiny Pavão. Dnes je firma vedena bratry Antóniem a Franciscem. Z osobních setkání s ostatními farmáři a vinaři v regionu je zřejmé, že oba bratři si získali v regionu velký respekt. Rodina se stará o pěstování a výrobu od půdy až po expedici lahví s olivovým olejem. Budovy farmy jsou tradiční, trochu podobné českým zámečkům se statkem, a vše probíhá na dvoře nebo v přilehlých budovách. Ochutnávka olejů z tanků ve skladu s řízenou teplotou je úžasný zážitek. Tady pak Francisco, proslavený svým geniálním nosem a chuťovými buňkami, míchá světové olivové oleje, které teď můžete ochutnat i vy. 

  

  

 

  

 

 

Zpět do obchodu