2 hodnocení

CHOCAPALHA Reserva 2021 LISABON bílé víno

Vyprodáno. Sofistikované a elegantní víno s krásnou barvou a dlouhou dochutí. Vyvážená kompozice Reservy: krémovité, s jiskrnou kyselinkou a výraznou mineralitou. Při zrání v dubových sudech byla využita metoda "battonage", která dává vínu pěkný objem. Vína Chocapalha z lisabonské oblasti definuje svěží vzduch z blízkého Atlantiku, teplé mikroklima chráněné pohořím Montejunto, vápencovitá půda a velká rodinná láska k řemeslu. Dostanete tak skvělá vína, která Vás budou bavit. Robert Parker 90 bodů (kategorie skvělé). Celkem pouze 1765 lahví

Skladem
453 Kč –11 % 399 Kč
Kategorie: Portugalská vína
Cukernatost: Suché <1.5g/l
Odrůdy: Chardonnay, Arinto
Region: Lisabon
Ročník: 2021
Vinice: Quinta de Chocapalha, 28 letá vinice
Vinař: CHOCAPALHA, rodina Tavares
Enolog: Sandra Tavares da Silva
Produkce: pouze 1765 lahví
Alkohol: 13%
Objem lahve: 750 ml
Servírování: 8°C – 10°C
chocapalha reserva 01
453 Kč –11 %
Hrozny

Sklizeno ručně, výhradně na vinicích Quinta de Chocapalha v demarkované vinařské oblasti Lisabon. 20 dní fermentace ve francouzských dubových sudech a poté 9 měsíců zrání v těch samých sudech, s využitím metody "battonage". Odrůdy: Chardonnay (85%), Arinto (15%).  

Rodinné vinařství Quinta de Chocapalha, rodina Tavares 

Vinice rodiny Tavares se nacházejí na sluncem zalitých kopcích severovýchodně od Lisabonu, kde se víno pěstuje od 16. století. Paulo a Alice Tavares da Silva vtiskli vinařství současnou moderní podobu a 45ha hospodářství koupili v 80. letech. Vinice zásadně ovlivnila život jejich dcer, Andrea dnes vinařství řídí a Sandra se stala světově uznávanou enoložkou a také autorkou všech vín Quinta de Chocapalha. Příjezd do vinařství je jak z pohádky, stoletou alejí, po zpevněné venkovské cestě. Nejdříve se dostanete k původním malebným budovám, nad kterými je s citem do kopce vetkané moderní podzemní betonové vinařství. Z dálky vidíte jen velmi dlouhé okno uprostřed vinice, jehož podlouhlý obdélníkový symbol se dostal na etiketu prakticky každé lahve vína. Všudepřítomná je nefalšovaná radost z práce, usměvaví lidé spjatí s půdou a perfektní organizace. To dává pevný základ mezinárodně uznávaným vínům, exportovaným do Evropy a Severní Ameriky.            

Vinařský region Lisabon  

Lisabonská vinařská oblast se nachází podél atlantského pobřeží, které také do jisté míry určuje charakter jejích vín. Pohoří Serra de Montejunto táhnoucí se od severu Lisabonu pak chrání vinice před silným a studeným oceánským větrem a vytváří tak unikátní mikroklima. Oblast proslula komplexními červenými víny s plným tělem (např. odrůdy Touriga Nacional a Tinta Roriz) a svěžími, silně minerálními bílými víny (např. odrůda Arinto). Pěstuje se zde zhruba 30 odrůd vinné révy a moderní vinařství se nebojí experimentovat i s mezinárodními odrůdami.         

 

Rodina Tavares da Silva

 

Moderní, podzemní část vinařství Quinta de Chocapalha

 

 

 

Zpět do obchodu