2 hodnocení

FRAGA DO CALVO Reserva 2015 DOC DOURO červené víno

Fantastické, elegantní a osobité víno. Intenzivní vůně ostružin, borůvek a černých třešní se misí s tóny dřeva. V ústech působí plně, na bocích jazyku se znatelnými tříslovinami. Struktura je jemná a celý zážitek je jednoduše příjemný a vyvážený, s dlouhou dochutí. Reprezentuje všechny kvality vín z prestižního regionu Douro, výborně doplňuje celou řadu pokrmů. Hledáte-li dárek pro někoho, kdo má víno opravdu rád, lahev Reserva 2015 je tou správnou volbou. Ale ještě větší radost Vám udělá, když si ho sobecky necháte sami pro sebe. Z celkových 2226 lahví se nám podařilo získat pár set kusů tohoto skvělého vína. Která bude ta vaše?

Momentálně nedostupné
455 Kč
Kategorie: Portugalská vína
Cukernatost: Suché 3.3 g/l
Odrůdy: Touriga Nacional, Tinta Roriz, Touriga Franca, Tinto Cão
Region: Douro
Ročník: 2015
Vinice: Fraguita
Vinař: MISS VITIS, Gil Taveira
Produkce: 2226 lahví
Archivace: Ano
Alkohol: 14%
Objem lahve: 750 ml
Servírování: 16°C – 18°C
Hrozny

Ručně sklizeno výhradně na vinicích Gila Taveiry. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ hroznů z oblasti Douro.

Rodinné vinařství MISS VITIS, Gil Taveira. 

Příběh Gila Taveiry není jako z knížky, o to víc si ho vážíme. Nenajdete tu deset generací, které si předávají půdu a znalosti, ale najdete tu jeden velký sen, hodně umu, velkou lásku k půdě a skvělá vína. Gil snil o obnovení tradice vinařství svého dědečka José Marinha, který se vrátil z Brazílie do Portugalska, aby si koupil vinici v regionu Douro. A také ten sen zrealizoval, skoupil a znovu sjednotil rozdrobenou rodinnou vinici v Douro a obnovil vinařství. K tomu pak přidal ještě vinici v oblasti Beira Interior. Investuje vše do produkce svého vína a má velké ambice. Jeho vína patří mezi naše nejoblíbenější. Každý ročník a typ vína nemá vice než několik tisíc lahví, najdete je v těch nejlepších restauracích v regionu.

 

Vinařský region DOURO, nejstarší demarkovaný region na světě a dědictví UNESCO  

Hornatý terén na severovýchodě Portugalska, ostře protkaný řekou Douro dává světu skvělá moderní červená, bílá, růžová vína a je také domovem tradičního portského. Celosvětově je právě tento region nejznámější v zahraničí. V tvrdých podmínkách kopcovitého terénu se střídají vinice a olivové háje. Půda je kamenitá, tvořena žulou a břidlicí. Většina pozemků je obtížně dostupná. V létě jsou v kraji přes den velká vedra, střídaná chladnější nocí. To umožňuje vinné révě se otevřít v nižší teplotě a dát hroznům neopakovatelnou kvalitu. V zimě panuje v oblasti studené počasí a někdy i teploty pod nulou. Díky převážně suchému podnebí se nepoužívá chemie a dostanete tak naprosto přírodní víno a olivový olej. Výjimečné podnebí s vlivem Atlantiku, kamenitá půda, rozmanité místní odrůdy a tvrdá práce dělají z regionu Douro výjimečné místo na zemi s velkým potenciálem.

IMG_2515resize

Vinice Gila Taveiry, vinařství MISS VITIS, Douro, Portugalsko 

Zpět do obchodu