1 hodnocení

FRAGA DO CALVO Reserva 2018 DOC DOURO bílé víno

Dospělé Douro s krásnou vůní a komplexní chutí, kterou získává zráním v barikových sudech. Parádní bílé víno, které sebevědomě vystupuje z řady svou svěžestí a mineralitou. Dochuť je dlouhotrvající a vyrovnaný. Hodí se k bílému masu, rybám nebo jen tak pro zpříjemnění okamžiku. Z vinařství milovníka vín Gila Taveiry v regionu Douro. Vyrobeno jen 5610 lahví.

Skladem
455 Kč –23 % 350 Kč
Kategorie: Portugalská vína
Cukernatost: Suché, 4g/l
Odrůdy: Rabigato, Viosinho, Gouveio
Region: Douro
Ročník: 2018
Vinice:
Vinař: MISS VITIS, Gil Taveira
Archivace: 5 let
Alkohol: 14%
Objem lahve: 750 ml
Produkce: 5610 lahví
Servírování: 10–12°C
fragadocalvo reserva2018 01
Tip
455 Kč –23 %
Hrozny

Ručně sklizeno výhradně na vinicích Gila Taveiry. Zrání ve francouzských dubových sudech po dobu 12-ti měsíců. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ hroznů z oblasti Douro. 

 

Rodinné vinařství MISS VITIS, Gil Taveira. 

Příběh Gila Taveiry není jako z knížky, o to víc si ho vážíme. Nenajdete tu deset generací, které si předávají půdu a znalosti, ale najdete tu jeden velký sen, hodně umu, velkou lásku k půdě a skvělá vína. Gil snil o obnovení tradice vinařství svého dědečka José Marinha, který se vrátil z Brazílie do Portugalska, aby si koupil vinici v regionu Douro. A také ten sen zrealizoval, skoupil a znovu sjednotil rozdrobenou rodinnou vinici v Douro a obnovil vinařství. K tomu pak přidal ještě vinici v oblasti Beira Interior. Investuje vše do produkce svého vína a má velké ambice. Jeho vína patří mezi naše nejoblíbenější. Každý ročník a typ vína nemá vice než několik tisíc lahví, najdete je v těch nejlepších restauracích v regionu.

 

Vinařský region DOURO, nejstarší demarkovaný region na světě a dědictví UNESCO  

Hornatý terén na severovýchodě Portugalska, ostře protkaný řekou Douro dává světu skvělá moderní červená, bílá, růžová vína a je také domovem tradičního portského. Celosvětově je právě tento region nejznámější v zahraničí. V tvrdých podmínkách kopcovitého terénu se střídají vinice a olivové háje. Půda je kamenitá, tvořena žulou a břidlicí. Většina pozemků je obtížně dostupná. V létě jsou v kraji přes den velká vedra, střídaná chladnější nocí. To umožňuje vinné révě se otevřít v nižší teplotě a dát hroznům neopakovatelnou kvalitu. V zimě panuje v oblasti studené počasí a někdy i teploty pod nulou. Díky převážně suchému podnebí se nepoužívá chemie a dostanete tak naprosto přírodní víno a olivový olej. Výjimečné podnebí s vlivem Atlantiku, kamenitá půda, rozmanité místní odrůdy a tvrdá práce dělají z regionu Douro výjimečné místo na zemi s velkým potenciálem.

IMG_2515resize

Vinice Gila Taveiry, vinařství MISS VITIS, Douro, Portugalsko 

 

 

Zpět do obchodu