3 hodnocení

Azorský tuňák Corretora, filety v BIO olivovém oleji

Prémiový tuňák, 100% přírodní. Portugalská tradice již od roku 1913. 

Fantastické, nádherné filety tuňáka, uloveného v Azorských vodách. Ručně zpracováno na ostrově São Miguel. Naprosto geniální výrazná chuť, kterou umocňuje BIO olivový olej vysoké kvality. Olej má navíc krásnou barvu, otevření vašeho tuňáka je doslova potěšením. Dopřejte si chutný a výživově hodnotný zdravý pokrm. Vhodné do salátu, do sendviče a nebo nejlépe jen tak. Z takto výborného tuňáka už není cesty zpět.

Skladem
125 Kč
Kategorie: Azorský tuňák
Ingredience: Filety tuňáka, BIO olivový olej, sůl
Čistá hmotnost: 125g
Čistá hmotnost po odkapání: 85g
Balení: Sterilovaná konzerva
Výrobce: Corretora, ostrov São Miguel na Azorech
corretora olive
BIO

Prémiový tuňák ulovený v chladném Atlantiku v oblasti Azorkých ostrovů a tradičně ručně zpracovaný přímo na ostrově São Miguel v manufaktuře Corretora, umístěné v přístavu Vila Franca do Campo. 100% přírodní, jen skvělá místní ryba, olej, sůl a v tomto případě přírodní omáčka. Naprosto jedinečná chuť a zdravé jídlo. Z takto výborného tuňáka už není cesty zpět. 

 

Sociedade Corretora Lda      

 

Společnost Corretora v roce 1913 původně vznikla jako sdružení exportérů azorského ananasu do kontinentální Evropy. Během druhé světové války potřebovala diversifikovat svou nabídku a tak si postavila vlastní rybářskou flotilu a zpracování tuńáka je pro ni dodnes hlavní činností. Orientuje se hlavně na export do Itálie (to samo o sobě o něčem už vypovídá), Spojených států a Kanady.  

Tuňáka dnes loví pro Corretora 2 lodě a z přístavu je to do výroby pouhých 100 metrů vzdušnou čarou. Nečekejte žádnou moderní halu u dálnice, ale tradiční manufakturu s obrovským kouzlem a řemeslným umem. Po vylovení je tuňák z azorských vod následně rovnou zpracován nebo jen jednou zmražen. V manufaktuře se ryba uvaří ve velkých koších v lázni se slanou vodou a odtud pak putuje na zpracování. Zhruba 20 zaměstatnců tuňáka pečlivě filetuje a v bedýnkách se pak odnáší na linku, kde se již ručně vkládají do připravené plechové konzervy nebo sklenice. Zajímavostí je, že si Corretora vyrábí z plechu i vlastní velké formáty konzerv pro gastro provozy. Filety jsou následně zality kvalitním olivovým olejem, ale můžete mít i tuňáka přírodního, ve vlastní šťávě. Během výroby není přidána žádná chemie a můžete si tak užít 100% přírodní vynikajicí rybu.            

 

 

Přístav Vila Franca do Campo. Žlutá budova je manufaktura Corretora a loď s oranžovou střechou napravo je jedna z těch dvou lodí, která loví tuňáky. 

Zpět do obchodu