4 hodnocení

BAL DA MADRE 2020 DOC BIO červené víno

Víno s charakterem a komplexní vůní. Rubínová barva s fialovými tóny. Navnadí vás svou vůní po jahodách, třešních a zrajících lesních plodech, s nádechem balsamika. Chuťově dominuje přirozená a živá acidita, doprovázená elegantními tříslovinami. Finále je svěží a dlouhotrvající. Z vinařství Gila Taveiry v regionu Beira Interior, kde se pěstuje dle zásad ekologicky šetrného hospodářství. Vyrobeno jen 4,200 lahví. 

Skladem
269 Kč
Kategorie: Portugalská vína
Cukernatost: Suché
Odrůdy: Tinta Roriz, Rufete
Region: Beira Interior
Ročník: 2020
Vinice: Pala
Vinař: MISS VITIS, Gil Taveira
Produkce: 4200 lahví
Alkohol: 13%
Objem lahve: 750 ml
Servírování: 15°C – 17°C
baldamadre main2019 01
BIO
Hrozny

Sklizeno výhradně na vinicích Miss Vitis, Gila Taveiry. Zrání ve francouzských barikových sudech po dobu 6 měsíců (50%) a zbytek v nerezovém tanku. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ hroznů z oblasti Beira Interior. Kompozice lokálních odrůd Tinta Roriz (75%) a Rufete (25%) přináší vyvážený zážitek.

 

Rodinné vinařství MISS VITIS, Gil Taveira. 

Příběh Gila Taveiry není jako z knížky, o to víc si ho vážíme. Nenajdete tu deset generací, které si předávají půdu a znalosti, ale najdete tu jeden velký sen, hodně umu, velkou lásku k půdě a skvělá vína. Gil snil o obnovení tradice vinařství svého dědečka José Marinha, který se vrátil z Brazílie do Portugalska, aby si koupil vinici v regionu Douro. A také ten sen zrealizoval, skoupil a znovu sjednotil rozdrobenou rodinnou vinici v Douro a obnovil vinařství. K tomu pak přidal ještě vinici v oblasti Beira Interior. Investuje vše do produkce svého vína a má velké ambice. Jeho vína patří mezi naše nejoblíbenější. Každý ročník a typ vína nemá vice než několik tisíc lahví, najdete je v těch nejlepších restauracích v regionu.
 

Vinařský region Beira Interior 

Nejvýše položený vinařský region v Portugalsku, jižně od regionu Douro a těsně u španělských hranic. Víno zde pěstovali již Římané. Podnebí je kontinentální, s krátkými horkými léty a dlouhotrvající zimou přinášející mráz a sníh. Nachází se zde i jediné lyžařské středisko. Typ podnebí, společně s žulovitou půdou dává svěží, velmi aromatická, bílá vína a svěží červená s vůní lesních plodů a koření. Beira Interior má svou rozpoznatelnou signaturu a vína rozhodně stojí za to vyzkoušet.

miss_vitis
Vinice Gila Taveiry, vinařství MISS VITIS, Beira Interior, Portugalsko 

Zpět do obchodu