4 hodnocení

BAL DA MADRE 2022 DOC BIO bílé víno

Lehké a návykové v tom dobrém slova smyslu. Krásná citrónová barva a svěží elegantní vůně grapefruitu a citrónu, s lehkým tónem hrušky. Víno má pěkný objem a citrusovou chuť, s téměř citrónovou dochutí na bocích jazyku. Finále je živé, svěží, dlouhotrvající a v závěru se chuť v ústech jemně rozplyne. Vhodné k lehčím jídlům a nebo jen tak při každé vhodné příležitosti. Z vinařství milovníka vín Gila Taveiry v regionu Beira Interior, kde se pěstuje dle BIO zásad šetrného hospodářství. Vyrobeno jen 4,000 lahví, která bude ta vaše? 

Skladem
269 Kč
Kategorie: Portugalská vína
Cukernatost: Suché
Odrůdy: Síria, Malvasia Fina, Fonte Cal
Region: Beira Interior
Ročník: 2022
Vinice: Pala
Vinař: MISS VITIS, Gil Taveira
Produkce: pouze 4000 lahví
Alkohol: 12%
Objem lahve: 750 ml
Servírování: 8°C – 10°C
baldamadre bio2019 main 01
Ondřejova volba BIO
Hrozny

Sklizeno ručně, výhradně na vinicích Miss Vitis, Gila Taveiry. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ hroznů z oblasti Beira Interior. Kompozice lokálních odrůd Síria, Malvasia Fina a Fonte Cal přináší vyvážený zážitek.

 

Rodinné vinařství MISS VITIS, Gil Taveira 

Příběh Gila Taveiry není jako z knížky, o to víc si ho vážíme. Nenajdete tu deset generací, které si předávají půdu a znalosti, ale najdete tu jeden velký sen, hodně umu, velkou lásku k půdě a skvělá vína. Gil snil o obnovení tradice vinařství svého dědečka José Marinha, který se vrátil z Brazílie do Portugalska, aby si koupil vinici v regionu Douro. A také ten sen zrealizoval, skoupil a znovu sjednotil rozdrobenou rodinnou vinici v Douro a obnovil vinařství. K tomu pak přidal ještě vinici v oblasti Beira Interior. Investuje vše do produkce svého vína a má velké ambice. Jeho vína patří mezi naše nejoblíbenější. Každý ročník a typ vína nemá vice než několik tisíc lahví, najdete je v těch nejlepších restauracích v regionu.
 

Vinařský region Beira Interior 

Nejvýše položený vinařský region v Portugalsku, jižně od regionu Douro a těsně u španělských hranic. Víno zde pěstovali již Římané. Podnebí je kontinentální, s krátkými horkými léty a dlouhotrvající zimou přinášející mráz a sníh. Nachází se zde i jediné lyžařské středisko. Typ podnebí, společně s žulovitou půdou dává svěží, velmi aromatická, bílá vína a svěží červená s vůní lesních plodů a koření. Beira Interior má svou rozpoznatelnou signaturu a vína rozhodně stojí za to vyzkoušet.

miss_vitis
Vinice Gila Taveiry, vinařství MISS VITIS, Beira Interior, Portugalsko 

Zpět do obchodu