2 hodnocení

BISPADO 2022 DOC DOURO bílé víno

Vyvážené, ovocné a minerální. Vůni broskví a jablek následuje velmi svěží chuť. Příjemně vás překvapí tělo i dlouhá dochuť. Hodně univerzální bílé víno pro široké spektrum zákazníků. Hodí se k bílému masu, rybám a salátům nebo prostě jen tak. Toto víno si nese typické kvality a charakteristiku hornatého regionu Douro. Horké letní dny střídají chladnější noci, které umožní vinné révě se otevřít a získat tak jedinečné vlastnosti, které jinde nenajdete. Cenově velmi dostupné pro poznávání portugalských vín z oblasti Douro. WineEnthusiast 87 (Best Buy)

Skladem
186 Kč
Kategorie: Portugalská vína
Cukernatost: Suché 3.5g/l
Odrůdy: Rabigato, Viosinho, Moscatel Galego Branco
Region: Douro Superior
Ročník: 2022
Vinice: Quinta do Bispado
Vinař: CARM, rodina Roboredo Madeira
Alkohol: 12.8%
Objem lahve: 750 ml
Servírování: 11–12°C
Hrozny

Sklizeno výhradně na vinicích rodiny Madeira. Zrání v nerezovém tanku. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ hroznů z oblasti Douro Superior. Odrůdy Rabigato (55%), Viosinho (40%) a Moscatel Galego Branco (5%). Tato kompozice přináší vyvážený zážitek.

 

Rodinné vinařství CARM, Roboredo Madeira

Historie rodiny byla vždy spjata s půdou v okolí údolí řeky Douro a sahá do 17. století. Celso Madeira se výrazně zasloužil o dnešní podobu vinařství, když na tu dobu neobvyklým způsobem, buldozerem, terasovitě upravil hornatý terén svých pozemků a zasadil tam vinnou révu. Pomohly mu k tomu jeho zkušenosti civilního inženýra ze staveb po celém světě a položil tak základy inovací a zkoušení nových postupů posledního půlstoletí. V jeho tradici pokračuje i syn Felipe, který původně studoval medicínu v Itálii, ale pak se rozhodl pokračovat ve vedení rodinného podniku. Jeho pobyt v Itálii přispěl k výrazným změnám ve výrobě olivového oleje, který se následně stal jedním z nejoceňovanějším v Portugalsku i zahraničí. Přestože se vinařství CARM za poslední desetiletí rozrostlo a proslavilo ve světě, zůstává pevně v rodinných rukou a svou střední velikostí stále umožňuje perfektní kontrolu nad výjimečnou kvalitou vín.

    

Vinařský region DOURO, nejstarší demarkovaný region na světě a dědictví UNESCO  

Hornatý terén na severovýchodě Portugalska, ostře protkaný řekou Douro dává světu skvělá moderní červená, bílá, růžová vína a je také domovem tradičního portského. Celosvětově je právě tento region nejznámější v zahraničí. V tvrdých podmínkách kopcovitého terénu se střídají vinice a olivové háje. Půda je kamenitá, tvořena žulou a břidlicí. Většina pozemků je obtížně dostupná. V létě jsou v kraji přes den velká vedra, střídaná chladnější nocí. To umožňuje vinné révě se otevřít v nižší teplotě a dát hroznům neopakovatelnou kvalitu. V zimě panuje v oblasti studené počasí a někdy i teploty pod nulou. Díky převážně suchému podnebí se nepoužívá chemie a dostanete tak naprosto přírodní víno a olivový olej. Výjimečné podnebí s vlivem Atlantiku, kamenitá půda, rozmanité místní odrůdy a tvrdá práce dělají z regionu Douro výjimečné místo na zemi s velkým potenciálem.          

 Vinice rodiny Roboredo Madeira, vinařství CARM, Douro Superior, Portugalsko 

Zpět do obchodu