1 hodnocení

CM CARM 2017 DOC DOURO červené víno

Velké víno, nesoucí iniciály majitele vinařství Celsa Madeiry. Absolutní vrchol nabídky vinařství CARM v červených vínech. Fantastická svěží vůně lesních plodů se špetkou lékořice a komplexní vůní dřeva. Kulaté, hladké víno s pevnými tříslovinami. Vhodné k archivaci pro svou rovnováhu a úžasnou strukturu, ale budete si ho chtít užít k dobré večeři už teď. Nese typické kvality regionu Douro, nejstaršího demarkovaného vinařského regionu na světě. Robert Parker 96 bodů mluví za vše.

Skladem poslední kusy
2 312 Kč
Kategorie: Červená vína
Cukernatost: Suché 0.6 g/l
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz
Region: Douro Superior
Ročník: 2017
Vinař: CARM, rodina Roboredo Madeira
Vinice: Nejstarší vinohrad CARM
Archivace: Ano
Alkohol: 15%
Objem lahve: 750 ml
HROZNY

Sklizeno výhradně na vinicích rodiny Madeira. Zrání ve vybraných francouzských barikových sudech po dobu 24-ti měsíců. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ hroznů z oblasti Douro Superior. Odrůda Touriga Nacional dominuje vínu (90%) a doplňují ji Touriga Franca a Tinta Roriz.

 

Rodinné vinařství CARM, Roboredo Madeira

Historie rodiny byla vždy spjata s půdou v okolí údolí řeky Douro a sahá do 17. století. Celso Madeira se výrazně zasloužil o dnešní podobu vinařství, když na tu dobu neobvyklým způsobem, buldozerem, terasovitě upravil hornatý terén svých pozemků a zasadil tam vinnou révu. Pomohly mu k tomu jeho zkušenosti civilního inženýra ze staveb po celém světě a položil tak základy inovací a zkoušení nových postupů posledního půlstoletí. V jeho tradici pokračuje i syn Felipe, který původně studoval medicínu v Itálii, ale pak se rozhodl pokračovat ve vedení rodinného podniku. Jeho pobyt v Itálii přispěl k výrazným změnám ve výrobě olivového oleje, který se následně stal jedním z nejoceňovanějším v Portugalsku i zahraničí. Přestože se vinařství CARM za poslední desetiletí rozrostlo a proslavilo ve světě, zůstává pevně v rodinných rukou a svou střední velikostí stále umožňuje perfektní kontrolu nad výjimečnou kvalitou vín.

    

Vinařský region DOURO, nejstarší demarkovaný region na světě a dědictví UNESCO  

Hornatý terén na severovýchodě Portugalska, ostře protkaný řekou Douro dává světu skvělá moderní červená, bílá, růžová vína a je také domovem tradičního portského. Celosvětově je právě tento region nejznámější v zahraničí. V tvrdých podmínkách kopcovitého terénu se střídají vinice a olivové háje. Půda je kamenitá, tvořena žulou a břidlicí. Většina pozemků je obtížně dostupná. V létě jsou v kraji přes den velká vedra, střídaná chladnější nocí. To umožňuje vinné révě se otevřít v nižší teplotě a dát hroznům neopakovatelnou kvalitu. V zimě panuje v oblasti studené počasí a někdy i teploty pod nulou. Díky převážně suchému podnebí se nepoužívá chemie a dostanete tak naprosto přírodní víno a olivový olej. Výjimečné podnebí s vlivem Atlantiku, kamenitá půda, rozmanité místní odrůdy a tvrdá práce dělají z regionu Douro výjimečné místo na zemi s velkým potenciálem.          

 Vinice rodiny Roboredo Madeira, vinařství CARM, Douro Superior, Portugalsko 

Zpět do obchodu