2 hodnocení

CARM PRAEMIUM DOC BIO 500ml extra panenský olivový olej

Naprosto geniální prémiový a návykový extra panenský olej. Velmi výrazný, ovocný a svěží. Silná svěží vůně oliv, zelených jablek a zeleného rajčete. V ovocné chuti jsou cítit ořechy, pepř a koncovka je lehce nahořklá. Doporučujeme všem, kdo už mají zkušenosti s výraznými oleji. Jakmile mu propadnete, budete mít problém používat jiný. Je vhodný pro teplou i studenou kuchyni a není jen na dochucování. Vaše oblíbené jídlo dokáže posunout o laťku výš a úplně proměnit jeho chuť. A nejsou to prázdná slova. Při vaření je krásně cítit zelené rajče. Rodina Madeira pěstuje v Douro a Trás-os-Montes olivy již od 17. století a CARM je synonymem pro světové prémiové olivové oleje. Praemium je jejich nejlepší. Olivové háje jsou pěstovány ekologicky šetrným způsobem.    

Skladem
505 Kč
Kategorie: Olivové oleje
Typ: Prémiový extra panenský
Aroma: Silná vůně Jablka, rajčat a čerstvých oliv
Chuť: Velmi intenzivní, s harmonickým a dlouhým dozvukem s tóny oříšků, pepře a lehoučkou hořkostí.
Acidita: 0,1 - 0,2 %
Odrůdy: Madural, Negrinha, Verdeal
Olivovníky: 25 až 75+ let
Region: Trás-os-Montes
Farmář: CARM, rodina Roboredo Madeira
Objem lahve: 500 ml
carm praemium 01
BIO
Olivy, sklizeň a region

Sklizeno výhradně v olivových hájích rodiny Madeira a to buď ručně na strmých terasovitých kopcích nebo jemnou mechanickou vybraci v lépe dostupných místech. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ oliv z oblasti Trás-os-Montes. Sklizeň každoročně probíhá od začátku do půlky listopadu. Olivy jsou okamžitě zpracovány čistě mechanickým způsobem a lisovány na tradičním kamenném lisu za studena.     

 

Rodinná farma a vinařství CARM, Roboredo Madeira

Historie rodiny byla vždy spjata s půdou v okolí údolí řeky Douro a sahá do 17. století. Celso Madeira se výrazně zasloužil o dnešní podobu podobu farmy a vinařství. V jeho tradici pokračuje i syn Felipe, který původně studoval medicínu v Itálii, ale pak se rozhodl pokračovat ve vedení rodinného podniku. Pobyt v Itálii přispěl k výrazným změnám, které zavedl ve výrobě olivového oleje. Ten se následně stal jedním z nejoceňovanějších v Portugalsku i zahraničí. Přestože se CARM za poslední desetiletí rozrostl a proslavil ve světě, zůstává pevně v rodinných rukou a svou střední velikostí stále umožňuje perfektní kontrolu nad výjimečnou kvalitou olivových olejů a vín.

 PG-ep8-4605-1500x843-1024x575 

 

 

Zpět do obchodu