6 hodnocení

CASA DE SANTO AMARO Grande Escolha DOC 500ml extra panenský olivový olej

Intenzivní, ovocný, svěží a naprosto dokonalý. Úžasně harmonický prémiový extra panenský olivový olej a jeden z nejlepších z Portugalska. Není to jen olivový olej, ale exploze vůní a chutí. Silná vůně posekané trávy, rajčat a čerstvých oliv. Výrazná a dlouhotrvající pikantní chuť s tóny listů olivovníku a oříšků. Hodí se jako dochucení teplých a studených jídel. Časem se přistihnete jak si ho dáváte jen tak samotný na lžičku, protože je prostě výjimečný. Lahev má sametově hebký zelený povrch a bude ozdobou vašeho stolu. Olivy a olej pocházejí z rodinné farmy Casa de Santo Amaro v regionu Trás-os-Montes, známého svými oleji světové kvality, a mají garantovaný původ označením DOC. Suché klima umožňuje pěstovat dle zásad šetrného hospodářství.       

Skladem
435 Kč –18 % 355 Kč
Kategorie: Olivové oleje
Typ: Prémiový extra panenský
Extrakce: Lisováno za studena ihned po sběru, mechanickým způsobem
Aroma: Posekaná tráva, rajčata, čerstvé olivy, banán
Chuť: Intenzivní, s harmonickým a dlouhým dozvukem. Tóny čerstvých listů olivovníku a oříšků.
Acidita: 0,1 - 0,2 %
Odrůdy: Madural, Verdeal Transmontana
Olivovníky: 75+ let
Region: Trás-os-Montes
Farmář: Casa de Santo AMARO, rodina Pavâo
Objem lahve: 500 ml
azeite grande 01
Ondřejova volba
435 Kč –18 %
Olivy, sklizeň a region

Sklizeno výhradně v olivových hájích rodiny Pavão jemnou mechanickou vibrací na 160ha. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ oliv z oblasti Trás-os-Montes. Sklizeň každoročně probíhá od konce října do půlky listopadu. Olivy jsou okamžitě zpracovány čistě mechanickým způsobem a lisovány na tradičním kamenném lisu za studena. Roční produkce je 25 tisíc litrů olivového oleje.

Rodinná farma Casa de Santo Amaro, rodina Pavão

Historie rodiny a pěstování oliv v regionu Trás-os-Montes se datuje od roku 1687 a dnes o farmu pečuje již 8. generace rodiny Pavão. Dnes je firma vedena bratry Antóniem a Franciscem. Z osobních setkání s ostatními farmáři a vinaři v regionu je zřejmé, že oba bratři si získali v regionu velký respekt. Rodina se stará o pěstování a výrobu od půdy až po expedici lahví s olivovým olejem. Budovy farmy jsou tradiční, trochu podobné českým zámečkům se statkem, a vše probíhá na dvoře nebo v přilehlých budovách. Ochutnávka olejů z tanků ve skladu s řízenou teplotou je úžasný zážitek. Tady pak Francisco, proslavený svým geniálním nosem a chťovými buňkami, míchá světové olivové oleje, které teď můžete ochutnat i vy.

  

 

 

Zpět do obchodu