2 hodnocení

CASA DE SANTO AMARO Nature DOC BIO 500ml extra panenský olivový olej

Intenzivní a aromatický. Vyvážený prémiový BIO extra panenský olivový olej a jeden z nejlepších z Portugalska. Svěží vůně posekané trávy, rajčat a banánu. Vyvážená chuť snoubící ušlechtilou hořkost a pikantnost s dlouhým dozvukem. Hodí se k dochucení teplých a studených jídel. Krásná lahev bude ozdobou vašeho stolu. Olivy a olej pocházejí z rodinné farmy Casa de Santo Amaro v regionu Trás-os-Montes, známého svými oleji světové kvality, a mají garantovaný původ označením DOC. Suché klima umožňuje pěstovat dle zásad ekologicky šetrného hospodářství s certfikací BIO.

Momentálně nedostupné
320 Kč
Kategorie: Olivové oleje
Typ: Prémiový extra panenský
Extrakce: Lisováno za studena ihned po sběru, mechanickým způsobem
Aroma: Posekaná tráva, rajčata, čerstvé olivy
Chuť: Intenzivní, s harmonickým a dlouhým dozvukem. Tóny sušeného ovoce a čerstvých listů olivovníku,
Acidita: 0,1 - 0,2 %
Odrůdy: Cobrançosa, Madural, Verdial Transmontana
Olivovníky: 25 až 75+ let
Region: Trás-os-Montes
Farmář: Casa de Santo AMARO, rodina Pavâo
Objem lahve: 500 ml
amaro nature 01
BIO
Olivy, sklizeň a region

Sklizeno výhradně v olivových hájích rodiny Pavão jemnou mechanickou vibraci na 160ha. Označení DOC (Denominação de Origem Controlada) garantuje původ oliv z oblasti Trás-os-Montes. Sklizeň každoročně probíhá od konce října do půlky listopadu. Olivy jsou okamžitě zpracovány čistě mechanickým způsobem a lisovány na tradičním kamenném lisu za studena. Roční produkce je 25 tisíc litrů olivového oleje.

Rodinná farma Casa de Santo Amaro, rodina Pavão

Historie rodiny a pěstování oliv v regionu Trás-os-Montes se datuje od roku 1687 a dnes o farmu pečuje již 8. generace rodiny Pavão. Dnes je firma vedena bratry Antóniem a Franciscem. Z osobních setkání s ostatními farmáři a vinaři v regionu je zřejmé, že oba bratři si získali v regionu velký respekt. Rodina se stará o pěstování a výrobu od půdy až po expedici lahví s olivovým olejem. Budovy farmy jsou tradiční, trochu podobné českým zámečkům se statkem, a vše probíhá na dvoře nebo v přilehlých budovách. Ochutnávka olejů z tanků ve skladu s řízenou teplotou je úžasný zážitek. Tady pak Francisco, proslavený svým geniálním nosem a chuťovými buňkami, míchá světové olivové oleje, které teď můžete ochutnat i vy.

 

 

 

 

 

  

 

 

Zpět do obchodu