1 hodnocení

CHOCAPALHA Arinto 2018 LISABON bílé víno 1500ml - MAGNUM

Velmi příjemné minerální víno od Atlantiku, kde v chuti cítite i trochu mořské soli. Křištálově jasná barva s bohatou vůní typickou pro odrůdu Arinto, s tóny citrusů, zelených jablek a  tropického ovoce. Pro Arinto je typická přirozená kyselinka. Je to velmi vyrovnané, středně plné víno, které hodně překvapí v této cenové kategorii. Robert Parker dává vysokých 91 bodů. Vína Chocapalha z lisabonské oblasti definuje svěží vzduch z blízkého Atlantiku, teplé mikroklima chráněné pohořím Montejunto, vápencovitá půda a velká rodinná láska k řemeslu. Dostanete tak skvělá vína, která Vás budou bavit. Majestátná 1500ml lahev (tzv. Magnum) se hodí na rodinné akce a setkaní s přáteli.

Skladem
629 Kč
Kategorie: Portugalská vína
Cukernatost: Suché <1.5g/l
Odrůdy: Arinto
Region: Lisabon
Ročník: 2018
Vinice: Quinta de Chocapalha, 30 letá vinice
Vinař: CHOCAPALHA, rodina Tavares
Enolog: Sandra Tavares da Silva
Produkce: pouze 100 lahví
Alkohol: 12%
Objem lahve: 1500 ml
Servírování: 8°C – 10°C
Hrozny

Sklizeno ručně, výhradně na vinicích Quinta de Chocapalha v demarkované vinařské oblasti Lisabon. 22 dní fermentace v nerezovém tanku a poté 5 měsíců zrání na kalech. 100% Arinto.  

Rodinné vinařství Quinta de Chocapalha, rodina Tavares 

Vinice rodiny Tavares se nacházejí na sluncem zalitých kopcích severovýchodně od Lisabonu, kde se víno pěstuje od 16. století. Paulo a Alice Tavares da Silva vtiskli vinařství současnou moderní podobu a 45ha hospodářství koupili v 80. letech. Vinice zásadně ovlivnila život jejich dcer, Andrea dnes vinařství řídí a Sandra se stala světově uznávanou enoložkou a také autorkou všech vín Quinta de Chocapalha. Příjezd do vinařství je jak z pohádky, stoletou alejí, po zpevněné venkovské cestě. Nejdříve se dostanete k původním malebným budovám, nad kterými je s citem do kopce vetkané moderní podzemní betonové vinařství. Z dálky vidíte jen velmi dlouhé okno uprostřed vinice, jehož podlouhlý obdélníkový symbol se dostal na etiketu prakticky každé lahve vína. Všudepřítomná je nefalšovaná radost z práce, usměvaví lidé spjatí s půdou a perfektní organizace. To dává pevný základ mezinárodně uznávaným vínům, exportovaným do Evropy a Severní Ameriky.            

Vinařský region Lisabon  

Lisabonská vinařská oblast se nachází podél atlantského pobřeží, které také do jisté míry určuje charakter jejích vín. Pohoří Serra de Montejunto táhnoucí se od severu Lisabonu pak chrání vinice před silným a studeným oceánským větrem a vytváří tak unikátní mikroklima. Oblast proslula komplexními červenými víny s plným tělem (např. odrůdy Touriga Nacional a Tinta Roriz) a svěžími, silně minerálními bílými víny (např. odrůda Arinto). Pěstuje se zde zhruba 30 odrůd vinné révy a moderní vinařství se nebojí experimentovat i s mezinárodními odrůdami.         

 

Rodina Tavares da Silva

 

Moderní, podzemní část vinařství Quinta de Chocapalha

Zpět do obchodu