2 hodnocení

CHOCAPALHA Viosinho 2020 LISABON bílé víno

Výborné minerální víno s vůní liči a rozkvetlé louky. Chuťově svěží a elegantní, s krásnou jasnou barvu. Produkce pouze 1435 lahví s využitím metody "battonage". Vína Chocapalha z lisabonské oblasti definuje svěží vzduch z blízkého Atlantiku, teplé mikroklima chráněné pohořím Montejunto, vápencovitá půda a velká rodinná láska k řemeslu. Dostanete tak skvělá vína, která Vás budou bavit. 

 

 

Skladem
315 Kč –5 % 299 Kč
Kategorie: Portugalská vína
Cukernatost: Suché <1.9g/l
Odrůdy: Viosinho
Region: Lisabon
Ročník: 2020
Vinice: Quinta de Chocapalha, 18-28 letá vinice
Vinař: CHOCAPALHA, rodina Tavares
Enolog: Sandra Tavares da Silva
Produkce: pouze 1435 lahví
Alkohol: 12,5%
Objem lahve: 750 ml
Servírování: 8°C – 10°C
chocapalha viosinho 01
Ondřejova volba
315 Kč –5 %
Hrozny

Sklizeno ručně, výhradně na vinicích Quinta de Chocapalha v demarkované vinařské oblasti Lisabon. 26 dní fermentace v nerezovém tanku a poté 9 měsíců zrání na kalech s využitím metody "battonage". Odrůda: 100% Viosinho.  

Rodinné vinařství Quinta de Chocapalha, rodina Tavares 

Vinice rodiny Tavares se nacházejí na sluncem zalitých kopcích severovýchodně od Lisabonu, kde se víno pěstuje od 16. století. Paulo a Alice Tavares da Silva vtiskli vinařství současnou moderní podobu a 45ha hospodářství koupili v 80. letech. Vinice zásadně ovlivnila život jejich dcer, Andrea dnes vinařství řídí a Sandra se stala světově uznávanou enoložkou a také autorkou všech vín Quinta de Chocapalha. Příjezd do vinařství je jak z pohádky, stoletou alejí, po zpevněné venkovské cestě. Nejdříve se dostanete k původním malebným budovám, nad kterými je s citem do kopce vetkané moderní podzemní betonové vinařství. Z dálky vidíte jen velmi dlouhé okno uprostřed vinice, jehož podlouhlý obdélníkový symbol se dostal na etiketu prakticky každé lahve vína. Všudepřítomná je nefalšovaná radost z práce, usměvaví lidé spjatí s půdou a perfektní organizace. To dává pevný základ mezinárodně uznávaným vínům, exportovaným do Evropy a Severní Ameriky.            

 

Vinařský region Lisabon  

Lisabonská vinařská oblast se nachází podél atlantského pobřeží, které také do jisté míry určuje charakter jejích vín. Pohoří Serra de Montejunto táhnoucí se od severu Lisabonu pak chrání vinice před silným a studeným oceánským větrem a vytváří tak unikátní mikroklima. Oblast proslula komplexními červenými víny s plným tělem (např. odrůdy Touriga Nacional a Tinta Roriz) a svěžími, silně minerálními bílými víny (např. odrůda Arinto). Pěstuje se zde zhruba 30 odrůd vinné révy a moderní vinařství se nebojí experimentovat i s mezinárodními odrůdami.         

 

Rodina Tavares da Silva

 

Moderní, podzemní část vinařství Quinta de ChocapalhaZpět do obchodu