1 hodnocení

Quinta do TAPADO Bag-in-Box 2 litry, extra panenský olivový olej

Ideální pro každodenní vaření a smažení. Velmi kvalitní extra panenský olivový olej z rodinné farmy Casa de Santo Amaro v regionu Trás-os-Montes, známé oleji světové kvality. Tento olivový olej nepřebije chuť vašich oblíbených jídel, ale příjemně ji doplní. Navíc vaříte velmi zdravě a prospíváte tak svému tělu. Už jste si zkusili udělat řízek na olivém oleji? Bag-in-Box má praktický kohoutek, kterým nadávkujete přesně tolik oleje kolik potřebujete.     

Momentálně nedostupné
699 Kč
Kategorie: Olivové oleje
Typ: Extra panenský
Chuť: harmonická s tóny oříšků
Acidita: < 0.3%
Region: Trás-os-Montes
Farmář: Casa de Santo AMARO, rodina Pavâo
Objem lahve: 2 litry

 

Olivy, sklizeň a region

Sklizeno výhradně v olivových hájích rodiny Pavão jemnou mechanickou vibrací na 160ha v regionu Trás-os-Montes. Sklizeň každoročně probíhá od konce října do půlky listopadu. Olivy jsou okamžitě zpracovány čistě mechanickým způsobem a lisovány na tradičním kamenném lisu za studena. Roční produkce je 25 tisíc litrů olivového oleje.

Rodinná farma Casa de Santo Amaro, rodina Pavão

Historie rodiny a pěstování oliv v regionu Trás-os-Montes se datuje od roku 1687 a dnes o farmu pečuje již 8. generace rodiny Pavão. Dnes je firma vedena bratry Antóniem a Franciscem. Z osobních setkání s ostatními farmáři a vinaři v regionu je zřejmé, že oba bratři si získali v regionu velký respekt. Rodina se stará o pěstování a výrobu od půdy až po expedici lahví s olivovým olejem. Budovy farmy jsou tradiční, trochu podobné českým zámečkům se statkem, a vše probíhá na dvoře nebo v přilehlých budovách. Ochutnávka olejů z tanků ve skladu s řízenou teplotou je úžasný zážitek. Tady pak Francisco, proslavený svým geniálním nosem a chuťovými buňkami, míchá světové olivové oleje, které teď můžete ochutnat i vy. 

  

  

 

  

 

 

Zpět do obchodu